Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share
 

 Far Cry 2 доаѓа оваа Есен

Go down 
АвторПорака
MaheR

MaheR

Male
Број на мислења : 164
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeНед Мај 04, 2008 9:47 pm

Покрај фактот што Crysis е земена како адекватно продолжение на Far Cry, Ubisoft, сопственикот на Far Cry брендот, работи на свое продолжение наречено Far Cry 2.

Првично се најавуваше дека продолжението на популарната Far Cry ќе се појави некаде на крајот на 2008-ма и почетокот на 2009-та, но момците од Ubisoft малку побрзаа со проектот. Far Cry 2 ќе се појави на Есен оваа година. Откако Crytek ги продаде правата на Ubisoft во 2006 година, новото продолжение на Far Cry не е направено од луѓето кои се одговорни за првиот дел, туку официјално второто продолжение од популарната игра ќе биде комплетно конструирано од Ubisoft Montreal studio.

На видео блогот, продуцентот на Ubisoft, LP Pharand ги известува фановите дека играта симултано ќе биде исфрлена за PC, Xbox360 и PS3. Тој исто така изјавува дека тимот работел макотрпно на овој проект и дека нема да има компромис кога е во прашање квалитетот на играта и хардверските побарувања.


Последната промена е направена од MaheR на Пон Мај 05, 2008 8:06 pm. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeНед Мај 04, 2008 10:01 pm

Драма
Вратете се на почетокот Go down
Xkyer
Админ
Админ
Xkyer

Male
Број на мислења : 404
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-16

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeНед Мај 04, 2008 10:03 pm

Леле мн добра игра го играв 1 (кецот)

Чекаммм Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://dijalektika.macedonianforum.net
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 12:29 am

Леле да Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
MaheR

MaheR

Male
Број на мислења : 164
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 12:33 pm

и јас го играв кецот. Многу е добра. Само незнам дали оваа ке биде подобра од Crysis.
Да се надеваме Smile
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 10:15 pm

Еееееееее ама и добар РС ке треба geek
Вратете се на почетокот Go down
MaheR

MaheR

Male
Број на мислења : 164
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 11:58 pm

е да
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 12:15 am

Како мојот нема да треба сигурно geek
Вратете се на почетокот Go down
MaheR

MaheR

Male
Број на мислења : 164
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 7:54 pm

хахахах и како мојот сигурно не Smile
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeСре Мај 07, 2008 4:57 pm

Ко на баба ми ке треба lol!
Вратете се на почетокот Go down
Fuck_Hack
Админ
Админ
Fuck_Hack

Број на мислења : 19
Registration date : 2008-04-19

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeСаб Мај 10, 2008 1:48 am

Абе за оваа игра само јака графичка а богами и процесор, па се надевам татко ми ке дае некој денар за графичкаVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitimeСаб Мај 10, 2008 6:04 pm

Ако не тогаш ке глеаме ние да ти грлиме некое еуро Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Empty
ПишувањеПредмет: Re: Far Cry 2 доаѓа оваа Есен   Far Cry 2 доаѓа оваа Есен Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Far Cry 2 доаѓа оваа Есен
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Дијалектика :: Игри-
Отиди до: