Дијалектика
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа

Go down 
4 posters
АвторПорака
MaheR

MaheR


Male
Број на мислења : 164
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Empty
ПишувањеПредмет: Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа   Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 7:44 pm

Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа 110103soul
Samsung го најави лансирањето на Samsung Soul мобилниот телефон во Европа. Традиционално, компанијата објави и неколку секси фотографии со најавата на овој уред.

Капацитетите со кои располага овој мобилен телефон се 5MP камера со AF, 4x дигитален зум, Power LED светло, детекција на лик, стабилизатор на фотографиите, 2.2-инчен QVGA, Bluetooth 2.0, MP3 и WMA плеер, 3G и ICEpower технологија од B&O.

Сите овие инзвонредни функции се спакувани во целосно метално куќиште со премиум финална обработка, и со дебелина од само 12.9mm. Останатите димензии му се 105.9x49.5mm.

Нај впечатливата нова функција кај овој телефон е DaCP Magical Touch навигациските индикатори на тастатурата на Soul. Индикаторите можат да се менуваат според вашите потреби, што ја прави навигацијата низ мениата едноставна и интуитивна.

Samsung Soul ќе почне да се продава од мај и најпрво ќе се појави во Британија, Франција, Германија, Холандија и Белгија.
Вратете се на почетокот Go down
Neno
Модератор
Модератор
Neno


Male
Број на мислења : 179
Age : 31
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-16

Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа   Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 7:45 pm

ДАЈ некој нека ми го купи телефонот за роденден Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
MaheR

MaheR


Male
Број на мислења : 164
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа   Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 7:50 pm

јас ке ти го купам Wink
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK


Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа   Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 12:27 am

И ја сакам бе Sad
Вратете се на почетокот Go down
MaheR

MaheR


Male
Број на мислења : 164
Age : 30
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа   Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 8:57 pm

добро бе ај ти купи му го Smile не се лутам
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK


Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа   Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Icon_minitimeСаб Мај 10, 2008 5:55 pm

Не не неќам па после ти да се лутиш те знам ја Sad Razz
Вратете се на почетокот Go down
CeCo

CeCo


Број на мислења : 26
Registration date : 2008-05-16

Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа   Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Icon_minitimeПет Мај 16, 2008 4:11 pm

ЕЈ АЈ МЕНЕ КУПЕТЕ МИ ГО
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Empty
ПишувањеПредмет: Re: Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа   Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Samsung ќе го лансира Soul 3G 5MP телефонот во Европа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-
» Themes for Sony Ericsson, Nokia, Samsung and ...

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Дијалектика :: Мобилни телефони-
Отиди до: