Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share
 

 Како ќе згасне животот на земјата ?

Go down 
АвторПорака
Xkyer
Админ
Админ
Xkyer

Male
Број на мислења : 404
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-16

Како ќе згасне животот на земјата ? Empty
ПишувањеПредмет: Како ќе згасне животот на земјата ?   Како ќе згасне животот на земјата ? Icon_minitimeСре Мај 07, 2008 5:20 pm

Сигурно е дека животот на земјата ќе го снема со "умирањето" на Сонцето за околу 5 милијарди години.
Што мислите, дали Земјата ќе издржи до тогаш? Дали ќе падне некое
небеско тело, дали човекот со војните и многубројните оружја за масовно
уништување ќе придонесе во уништувањето на поголемиот дел од животот,
дали ќе придонесат некакви болести, климатски промени, и слично, или
човекот толку ќе напредне во технологијата што ќе може да го спречи
уништувањето?
Или додадете некои ваши мислења.
Вратете се на почетокот Go down
http://dijalektika.macedonianforum.net
MaheR

MaheR

Male
Број на мислења : 164
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Како ќе згасне животот на земјата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ќе згасне животот на земјата ?   Како ќе згасне животот на земјата ? Icon_minitimeСре Мај 07, 2008 9:39 pm

Јас мислам дека ке се уништиме сами. Ке има војна помеѓу Муслиманите и останатите и знам дека после тоа ке завладее вечен мир на планетата. Не верувам дека ке измислат технологија што ке го спречи тоа. Имам и други мислења ама ме мрзи да пишувам Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Како ќе згасне животот на земјата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ќе згасне животот на земјата ?   Како ќе згасне животот на земјата ? Icon_minitimeЧет Мај 08, 2008 7:04 pm

Јас мислам дека самите ке се уништиме.
Технологијата оди напред и бла бла бла Razz
А може и да падне некој метеор и да не збрише lol!
Вратете се на почетокот Go down
Fuck_Hack
Админ
Админ
Fuck_Hack

Број на мислења : 19
Registration date : 2008-04-19

Како ќе згасне животот на земјата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ќе згасне животот на земјата ?   Како ќе згасне животот на земјата ? Icon_minitimeСаб Мај 10, 2008 1:53 am

Зивотот да згасне нема да се деси... а ако збориме за човештвото е за тоа како со ми изглеа набрзо ке биде Cool
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Како ќе згасне животот на земјата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ќе згасне животот на земјата ?   Како ќе згасне животот на земјата ? Icon_minitimeСаб Мај 10, 2008 5:49 pm

Да... Ке се испокољеме lol!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Како ќе згасне животот на земјата ? Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како ќе згасне животот на земјата ?   Како ќе згасне животот на земјата ? Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Како ќе згасне животот на земјата ?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Дијалектика :: Мистерии-
Отиди до: