Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share
 

 За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица

Go down 
АвторПорака
Xkyer
Админ
Админ
Xkyer

Male
Број на мислења : 404
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-16

За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Empty
ПишувањеПредмет: За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица   За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Icon_minitimeЧет Апр 17, 2008 4:04 pm

1. Прво идат во КОНТРОЛ ПАНЕЛ
За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица 909206kirilica2
2. ADD other Languages
За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица 425162kirilica3
3. Details
За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица 977027kirilica4
4.Setings\ Add
За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица 388036kirilica5
5.Macedonian
За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица 253778kirilica6
6. Смени го фонтот тука и пишувај
За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица 426113kfb126.tmp
Вратете се на почетокот Go down
http://dijalektika.macedonianforum.net
MaheR

MaheR

Male
Број на мислења : 164
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Empty
ПишувањеПредмет: Re: За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица   За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Icon_minitimeНед Апр 20, 2008 2:44 pm

абе батка само alt + shift и толку. Одма ти се мења на кирилица и обратно
Вратете се на почетокот Go down
Xkyer
Админ
Админ
Xkyer

Male
Број на мислења : 404
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-16

За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Empty
ПишувањеПредмет: Re: За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица   За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Icon_minitimeПон Апр 21, 2008 4:06 pm

паметно. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
http://dijalektika.macedonianforum.net
MaheR

MaheR

Male
Број на мислења : 164
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Empty
ПишувањеПредмет: Re: За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица   За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Icon_minitimeЧет Апр 24, 2008 4:12 pm

Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Empty
ПишувањеПредмет: Re: За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица   За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Icon_minitimeНед Мај 04, 2008 11:34 pm

MaheR напиша:
абе батка само alt + shift и толку. Одма ти се мења на кирилица и обратно
Најубаво Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Empty
ПишувањеПредмет: Re: За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица   За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
За тие што незнаат како да пишуваат на кирилица
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Дијалектика :: Дијалектика-форум-
Отиди до: