Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

Share
 

 Како да ставите слика на форумот

Go down 
АвторПорака
Xkyer
Админ
Админ
Xkyer

Male
Број на мислења : 404
Age : 26
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-16

Како да ставите слика на форумот Empty
ПишувањеПредмет: Како да ставите слика на форумот   Како да ставите слика на форумот Icon_minitimeСре Апр 16, 2008 3:09 pm

За да ставите слика на форумот најпрво треба да го имате линкот од вашата сликa
За да го најдете линк од слика можете тука------>>www.pic.mkd.net

најпрво стискате BROWES ја ставате сликата која што сакате од вашиот ПЦ и потоа ХОСТИРАЈ

ви дава линк го копирате и го ставате тука кај што ја пишувате пораката потоа само SEND
Вратете се на почетокот Go down
http://dijalektika.macedonianforum.net
Neno
Модератор
Модератор
Neno

Male
Број на мислења : 179
Age : 27
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-16

Како да ставите слика на форумот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да ставите слика на форумот   Како да ставите слика на форумот Icon_minitimeСре Апр 23, 2008 7:50 pm

ОК фала Xkyer ми послужи Laughing
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Како да ставите слика на форумот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да ставите слика на форумот   Како да ставите слика на форумот Icon_minitimeНед Мај 04, 2008 11:40 pm

И мене Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Како да ставите слика на форумот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Како да ставите слика на форумот   Како да ставите слика на форумот Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Како да ставите слика на форумот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Дијалектика :: Дијалектика-форум-
Отиди до: