Дијалектика
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Дијалектика

www.dijalektika-dd.tk
 
HomeHome  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 Лоренцо се повреди во Кина

Go down 
3 posters
АвторПорака
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Лоренцо се повреди во Кина Empty
ПишувањеПредмет: Лоренцо се повреди во Кина   Лоренцо се повреди во Кина Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 10:40 pm

Од екипата на Јамаха соопштија дека по падот Лоренцо бил однесен во болницата во Шангај каде бил снимен и било утврдено дека има фрактура на левиот зглоб на ногата, а на десниот зглоб има видливи траги од падот.

Дополнително треба да се утврди дали Лоренцо ќе биде во состојба да се појави на утрешните квалификации за трката во недела.

Лоренцо кој е тимски колега на Валентино Роси, е победник на минатата трка во Португалија, и со Дени Педроза е на делба на првото место во шампионатот со освоени 61 поени.

Денешното возење за Лоренцо беше прво по операцијата на десната рака, па заради болката која сеуште ја чувствуваше во раката не се истакна на денешниот тренинг. Беше на 10-та позиција кога загуби контрола над моторот и падна.

Да потсетиме, Шпанецот ќе полни 21 година во недела.

Валентино Роси го забележа најбрзото време на денешното тестирање, а Кејси Стонер беше втор.
http://www.motori.com.mk/images/stories/220122_.preview_big.jpg

http://www.motori.com.mk/images/stories/220106_jorgelorenzosufferheavycrashatshanghai-1280x960-may2.jpg.preview_big.jpg

http://www.motori.com.mk/images/stories/shangaipreview_big.jpg
(оваа последнава мора да се види)
Вратете се на почетокот Go down
Neno
Модератор
Модератор
Neno

Male
Број на мислења : 179
Age : 29
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-16

Лоренцо се повреди во Кина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоренцо се повреди во Кина   Лоренцо се повреди во Кина Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 11:12 pm

Леле како овој останал жил бе човек affraid
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Лоренцо се повреди во Кина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоренцо се повреди во Кина   Лоренцо се повреди во Кина Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 11:13 pm

Па за џабе ли моторџии се бе geek
Вратете се на почетокот Go down
MaheR

MaheR

Male
Број на мислења : 164
Age : 27
Местолокација : Скопје
Registration date : 2008-04-20

Лоренцо се повреди во Кина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоренцо се повреди во Кина   Лоренцо се повреди во Кина Icon_minitimeПон Мај 05, 2008 11:56 pm

леее оваа последнава слика најмногу ми се свига Smile
Вратете се на почетокот Go down
MaD VuK

MaD VuK

Male
Број на мислења : 220
Registration date : 2008-04-20

Лоренцо се повреди во Кина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоренцо се повреди во Кина   Лоренцо се повреди во Кина Icon_minitimeВто Мај 06, 2008 12:11 am

Хихи драма е Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Лоренцо се повреди во Кина Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лоренцо се повреди во Кина   Лоренцо се повреди во Кина Icon_minitime

Вратете се на почетокот Go down
 
Лоренцо се повреди во Кина
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Дијалектика :: Дијалектика :: Машини-
Отиди до: